Grafy excel. Jak vytvořit spojnicový graf v Microsoft Excel 2019-11-19

Excel grafy

grafy excel

V následujícím příkladu graf zvýrazňuje prodeje podle nástroje. Najděte tedy ikonu, která vypadá jako spojnicový graf a při najetí myši přes tuto ikonu si potvrdíte, zda se opravdu jedná o nabídku spojnicového grafu. ´, a klikneme na ´Pridať´. Poznámka: Galerie excelových sešitů nahrazuje předchozího Průvodce grafem. My si vytvoríme čiarový graf, a teda zvolíme Čiarový graf. Vidíme, že sa nám krivka vytvorila.

Next

Jak na grafy v Excelu

grafy excel

Typ grafu Uspořádání dat Plošný, pruhový, sloupcový, prstencový, spojnicový, paprskový nebo povrchový graf Do sloupců nebo řádků jako v následujících příkladech: Řada 1 Řada 2 Kategorie A 10 12 Kategorie B 11 14 Kategorie C 9 15 nebo Kategorie A Kategorie B Řada 1 10 11 Řada 2 12 14 Bublinový graf Ve sloupcích, s umístěním hodnot X do prvního sloupce a odpovídajících hodnot Y a hodnot velikostí bublin do přilehlých sloupců, jako v následujícím příkladě: Hodnoty X Hodnota Y 1 Velikost 1 0,7 2,7 % 4 1,8 % 3,2 5 2,6 % 0,08 6 Výsečový graf V jednom sloupci nebo řádku dat a jednom sloupci nebo řádku popisků dat, například: Prodej 1. Pokud hledáte inspiraci dávám k dispozici včetně ukázek ke stažení dispozici. Graf nám ukazuje vývoj cien za obdobie 10 dní. Graf se netvoří pro reklamní text v názvu nadpisu. Můžete upravit vzhled svého grafu pravým kliknutím myši na graf a výběru oblasti pro formát.

Next

Jak na grafy v Excelu

grafy excel

Tato dynamická oblast nám zajistí lepší čitelnost grafu. Pokud chcete okamžitě vrátit zpět rychlé rozložení, které jste použili, stiskněte + Z. Než začít hledat vhodný graf, je otázka, zda opravdu potřebujete graf. Záložka legenda: Vyplněním této záložky se zobrazí u grafu legenda. Opět využívá ohraniční pomocí barev. Když kliknete na graf, otevře se vám menu návrhu grafu.

Next

Funkce POSUN a dynamický graf

grafy excel

Makra Závěr Přesvědčte se sami. Pro design grafů můžete využít buď barevných schémat nebo si navolit vlastní barvy, které odpovídají firemním barvám když už nedoporučuji 3D efekty. Jak ale vytvořít takový graf tak, aby bylo několik takových totožných výsečí na sobě obdobně jako sloupec mincí? Vidíme, že sa nám údaje do grafu pridali. Pokud máte ale pouze malé množství dat, vyberte čárový graf s body, protože dobře zobrazuje údaje v řadě. My si už zdrojová data nemusíme zadávat, protože jsme si tabulku na začátku označili. Ahoj, zkousel jsem neco podobneho vytvorit, mam zadefinovane vsechny 4 promenne ale kdyz jako zdrojova data vlozim napr.

Next

graf v excelu

grafy excel

Po rozkliknutí zeleného menu uvidíte seznam všech studijních kroků. Měsíce do konce roku bych chtěl zobrazit také vlastní řadou skládaný pruhový - predikce, užší sloupec 3. Ve skupině dat klikněte na vybrat zdroj dat. Ale pokud chcete, aby graf zvýrazňoval prodeje po měsících, můžete změnit způsob, jakým se graf vykreslí. Díky tomu je osa X pojmenována dle toho, jak jste si vyznačili v hlavičce. Děkuji za případné rady, Jakub Petr Pecháček Přidáno: 10. Pokud už data máte v jiné tabulce, můžete je z této tabulky zkopírovat a přepsat jimi vzorová data.

Next

40. Netradičních grafů v (pro) Excel

grafy excel

Na wikiHow je který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Osa X představuje časové rozmezí a osa Y data grafu. Ako vytvoriť kontingenčnú tabuľku vysvetľujem v článku. Vrátíte se do okna výběr zdroje dat. Tachometr - vychází z prstencového Využití například pro zobrazozoní rychlosti, splnění kriteria, atd. Kdykoli se můžete zeptat některého odborníka v , získat podporu v , případně navrhnout novou funkci nebo vylepšení na fóru. .

Next

Excel graf dvě osy

grafy excel

Pokud máte více zkušeností z grafy určitě si je upravíte ke svému obrazu a vytvoříte si své netradiční grafy. Ve video návodu si vytvoøíme dva grafy. Při vytváření grafu si můžete vybrat z řady typů grafů například skládaný sloupcový graf nebo rozložený výsečový 3D graf. Víte-li, že vybraný graf je vaší jedinou správnou volbou. V galerii můžete procházet šablony a vytvořit nový sešit založený na jedné z nich. Graf, který vychází z takové tabulky může mít na ose X až 365 hodnot a tím se pak graf stává prakticky nečitelný. .

Next

graf v excelu

grafy excel

Následná tvorba grafu je pak otázkou pár kliků. Ve výchozím nastavení se galerie excelových sešitů otevře při spuštění Excelu. Děkuji Pavel Lasák Přidáno: 31. Záložka názvy: Zde si můžeme pojmenovat graf a osy X a Y. V rychlém přehledu vám pomůže barevné zvýraznění již dokončeného studia předpokladů. Díky tomu budete dobře připraveni na závěrečný test, který je součástí každé lekce.

Next

Excel 2010: Vytvoření a úprava grafu

grafy excel

To znamená, že kategórie sú usporiadané pozdĺž zvislej osi a hodnoty pozdĺž vodorovnej osi. Po otevření okna výběr zdroje dat označte všechny buňky obsahující date, ze kterých chcete vytvořit spojnicový graf, včetně názvů sloupců. Teraz si ukážeme ten prvý spôsob. Díky moře času v práci, se tak můžu zdokonalovat, ještě jednou díky!!! Michal je tiež a venuje nastavovaniu klientských. Poznámka: I název grafů může být dynamický. Mohla bych poprosit o radu? Ví proč tvoří graf a co od něj očekává.

Next