Počasí v pátek. Počasí zůstane i nadále chladnější. V pátek a v sobotu svlaží Česko déšť 2019-11-19

Počasí zůstane i nadále chladnější. V pátek a v sobotu svlaží Česko déšť

počasí v pátek

Nejvyšší teploty se budou držet mezi 19 až 23 stupni. Teplota v 1000 m na horách kolem 1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty budou až 4 °C. V tisíci metrech na horách bude teplota nižší, jen kolem 15 stupňů. K večeru začne srážek ubývat.

Next

Předpověď počasí na 14 dní : Meteopress

počasí v pátek

Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Nejnižší noční teploty 13 až 9 stupňů, nejvyšší denní od 19 až do 23 stupňů. Národní meteorologická služba již pro celou oblast vydala výstrahu před extrémními srážkami a povodněmi. Během pátečního dne se budou místy vyskytovat přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejtepleji bylo v Kopistech na Mostecku, kde meteorologové naměřili 35,4 stupně Celsia. V sobotu bude oblačno až zataženo, od západu postupně na celém území občas déšť nebo přeháňky. Ve čtvrtek večer začala přes Česko od západu zvolna postupovat okluzní fronta spojená s tlakovou níží se středem zpočátku nad Severním mořem, později střední Evropou.

Next

Počasí zůstane i nadále chladnější. V pátek a v sobotu svlaží Česko déšť

počasí v pátek

Ve čtvrtek bude přes den polojasno až oblačno. Vát bude jen slabý, během dne přechodně mírný západní až jihozápadní vítr. Její srážkové pásmo česko-německou státní hranici překročilo po 20. Denní teploty -2 až 4 °C. Jak funguje dlouhodobá předpověď počasí? Výstraha meteorologů dnes není vyhlášena pouze na severovýchodě země. Naopak v Praze, Středočeském a Jihočeském kraji a částech krajů Ústeckého, Libereckého, Pardubického a Královéhradeckého platí výstraha s vysokým stupněm nebezpečí. Noční teplo-ty 2 až -2 °C, při celonočním vyjasnění -4 °C.

Next

Kolik napršelo v pátek? : Meteopress

počasí v pátek

V sobotu bude převažovat zataženo a připravit se můžete na déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. V Německu v bouřkách spadlo až přes 40 mm srážek, příkladem v Mühlhausenu cca 100 km východně od Dortmundu se jednalo o 45 mm srážek, obdobně jako ve městě Gießen cca 50 km severně od Frankfurtu nad Mohanem , kde se dočkali 43 mm srážek. Dále hrozí nebezpečí pádu stromů a létajících předmětů. Naproti tomu v Moravskoslezském kraji v prvních 12 hodinách pátečního dne všechny srážkoměrné stanice registrovaly 0 mm srážek, v Brně, například, 4 až 5 mm srážek. Nejnižší teploty spadnou ke 14 až 10 stupňům, na východě až k 8 stupňům. Tropických 30 stupňů dnes odpoledne teploty překročí na většině území ČR, v Čechách může být až 34 stupňů Celsia. Problémy budou mít kvůli sněhu také řidiči na silnicích a je důležité před cestou zkontrolovat aktuální situaci.

Next

POČASÍ: Vedro se nevzdá ani v pátek! Kde bude úplně nejhůř?

počasí v pátek

Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. V pátek podobně vysoké teploty zasáhnou zejména západ země. V sobotu bude převážně oblačno, místy déšť, od vyšších poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Nejvyšší denní teploty pak mezi 18 až 23 stupni, v závěru místy až 25 stupni. Během víkendu bude přes naše území přecházet frontální systém a po jeho přechodu sem opět pronikne studený vzduch od severu. Tato pranostika se často objevuje v kronikách z 19. Letos přinesou ledoví muži zejména déšť, ale počátkem příštího pracovního týdne, se při zmenšené oblačnosti bude teplota po ránu klesat jen k nule a očekáváme místy přízemní mrazíky.

Next

POČASÍ: Vedro se nevzdá ani v pátek! Kde bude úplně nejhůř?

počasí v pátek

Nejnižší noční teploty se budou držet v rozmezí 15 až 11 stupňů, nejvyšší denní teploty od 17 do 21 stupňů. Konec týdne bude relativně bohatý na srážky. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, při mlze chladněji. Ve středu padly teplotní rekordy na třetině stanic ze zhruba 150, které měří 30 a více let. Naopak Vysočina a střední Morava hlásí místy 125 až 150 procent normálního srážkového úhrnu. Od neděle by se poté mohlo začít zlepšovat a vítr ustávat. Nejnižší noční teploty by se měly držet v rozmezí od 13 do 8 stupňů.

Next

POČASÍ: Vedro se nevzdá ani v pátek! Kde bude úplně nejhůř?

počasí v pátek

Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, při mlze chladněji. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, při mlze chladněji. Tuto předpověď vydáváme denně v podvečerních hodinách na základě aktuálních dat. Další přeháňky či déšť se pak navečer objeví znovu v západních Čechách. V úterý bude převážně polojasno, místy zataženo nízkou oblačností a mlhavo.

Next

Předpověď počasí: Pátek 27. 12. 2019 a další dny

počasí v pátek

Teploty mohou klesnout na některých místech i na - 12 °C. Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka: Meteorologové očekávají převážně oblačno až polojasno, zpočátku místy, postupně ojediněle přeháňky. Na Moravě a ve pak Slezsku skoro jasno až polojasno, během noci od západu přibývání oblačnosti. Mírný jihozápadní vítr se bude měnit na jihovýchodní. Na východě území může být zpočátku dne až polojasno.

Next