Střelba v mešitě. Střelba v norské mešitě: Šlo o terorismus? V domě útočníka byla nalezena mrtvola 2019-11-19

V norské mešitě vypukla střelba, jeden zraněný

střelba v mešitě

Její muž pochází z Malajsie a rodina žije ve městě Christchurch už zhruba pět let. Byla ovšem také svědkem sporů uvnitř samotné muslimské komunity. Byla ovšem také svědkem sporů uvnitř samotné muslimské komunity. O život přišly čtyři ženy a také jeden muž, který nakonec podlehl vážným zraněním. Její muž pochází z Malajsie a rodina žije ve městě Christchurch už zhruba pět let.

Next

VIDEO: Střelba útočníka Brentona Tarranta ve městě Christchurch, kde zůstalo 49 mrtvých

střelba v mešitě

Štěstí měl naopak bangladéšský kriketový tým, který zrovna mířil do mešity Al Noor autobusem, aby se pomodlil přes zápasem. Tam letos v březnu střelec inspirovaný norským neonacistou Andersem Breivikem zabil 51 muslimů. Zdá se, že jednal sám. Německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že oběti byly zavražděny z rasové nenávisti a že je činem hluboce otřesena. Policie již v sobotu dopadla pachatele, podrobnosti k útoku však nesdělila.

Next

V norské mešitě vypukla střelba, jeden zraněný

střelba v mešitě

Řekl to na dnešní tiskové konferenci zástupce policie Rune Skjold. Policie o několik hodin později informovala, že v domě podezřelého nalezla mrtvou ženu, která byla příbuznou zadrženého muže. Nevíme, jak vážně byl zraněn. Policie označila Australana Brentona Tarranta, který střílel a nyní je již zadržen, za ultranacionalistu a příznivce extrémní pravice. Útok již odsoudili vůdci řady západních zemí.

Next

Střelba v mešitě v Afghánistánu: Nejméně tři mrtví

střelba v mešitě

Představitel mešity norským médiím řekl, že útočníka přemohli sami věřící ještě před příjezdem policie. Policie uzavřela okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály. V novozélandském městě Christchurch došlo ke střelbě v mešitě, kde útočník postřílel téměř padesát lidí. Bohužel to vypadá, že většina lidí je nastavená tak, že na něco nad sebou věřit potřebuje. Terčem několika útoků z řad norských pravicových radikálů se v minulosti stala i centrální mešita v Oslu, která byla postavena v roce 1977 a kterou navštěvuje více než 5000 věřících.

Next

„Umřel mu v náručí.“ Svědci promluvili o střelbě v novozélandské mešitě, ušetřeny nebyly ani děti

střelba v mešitě

Ten si vraždění nahrával a před střelbou zveřejnil téměř 100stránkový manifest, ve kterém vysvětluje svou motivaci. Tarrant je nyní ve vězení. Střelba si vyžádala tři mrtvé a nejméně třicet devět zraněných. Akce se zúčastnili mladí lidé ve více než stovce zemí. Na místě jeho bydliště se totiž našla mrtvá sedmnáctiletá žena.

Next

Střelce v norské mešitě zastavili sami věřící. Od tragédie dělily vteřiny

střelba v mešitě

. Střelba v mešitě na Novém Zélandu Při střelbě ve dvou mešitách ve městě Christchurch na Novém Zélandu zemřelo 50 lidí včetně dětí. Policie zároveň vyzvala všechny muslimské představitele, aby dočasně uzavřeli všechny mešity. Při výbuchu v mešitě v Kvétě, hlavním městě pákistánské provincie Balúčistán, v pátek zemřelo nejméně devět lidí, včetně vysoce postaveného policejního důstojníka. Mluvčí firem Twitter a Facebook vyjádřili soustrast obětem a uvedli, že firmy budou spolupracovat s úřady. Policie později informovala o nalezení mrtvé ženy, která byla příbuznou zadrženého muže.

Next

Střelba v mešitě: Útok v Kanadě si vyžádal 6 mrtvých, motiv je nejasný

střelba v mešitě

Tarrant je nyní ve vězení. Podle místní policie došlo v Islámském centru al-Noor v norském Oslu ke střelbě. Byla ovšem také svědkem sporů uvnitř samotné muslimské komunity. Na některých platformách je ale záznam stále přístupný. Věřící v mešitě ale útočníka podle něj přemohli a pak předali policii.

Next

Diskuse: Policie vyšetřuje střelbu v mešitě v Oslu jako možný teroristický útok

střelba v mešitě

And after that this heartless terrorist shoots him dead. Krátké české zprávy: Protest českých studentů, Střelba v mešitě na Novém Zélandu News for foreigners in simple Czech with Czech subtitles. Pravděpodobného pachatele policie podle tiskových agentur také podezírá, že zavraždil svou nevlastní sestru. Později dodala, že informace o případných komplicích nemá. Mešita je v Baerumu, což je západní předměstí Osla. Představitel mešity norským médiím řekl, že útočníka přemohli sami věřící ještě před příjezdem policistů.

Next